Reprezentacja narodowa Argentyny zwycięża - doskonały mecz finałowy mundialu w Katarze!

Wielbiciele piłki nożnej ze zniecierpliwieniem oczekiwali spotkania finałowego, które miało się odbyć w niedzielę wieczorem. Bez wątpienia skończone niedawno mistrzostwa w Katarze były rewelacyjny pod wieloma względami. Mieliśmy okazję oglądać mnóstwo widowiskowych interwencji bramkarzy oraz emocjonujących pojedynków i widowiskowych bramek. Piłkarscy kibice w Polsce również mogli być zadowoleni. Polska kadra bowiem po 36 latach dała radę awansować z grupowych rozgrywek na mundialu, co można z całą pewnością określić swego rodzaju osiągnięciem. Nie mamy w planach się jednak skupiać na kłopotach rodzimej piłki nożnej. Obecnie ważniejsze jest to, żeby przedstawić jak niezwykłym zdarzeniem był finałowy pojedynek mistrzostw świata, które był rozgrywane w Katarze. Na przeciw siebie stanęły: Argentyna oraz obrońca tytułu mistrzów świata Francja.

Największą gwiazdą w drużynie Argentyny jest Messi, który przez wielu jest uważany ze najwybitniejszego piłkarza w dziejach tej dyscypliny. W narodowej kadrze Francji za najwybitniejszego podaje się Kyliana Mbappe, który wielokrotnie już pokazał na tych mistrzostwach świata, że mimo młodego wieku, czeka go wciąż bardzo dużo zwycięstw. Finałowy mecz doskonale rozpoczął się dla Argentyny, która po I połowie prowadziła rezultatem dwa do zera, po bramkach Leo Messiego oraz Angela Di Marii. Jednak trochę szokujący mógł być przebieg tego finału, gdyż zawodnicy narodowej reprezentacji Francji totalnie nie umieli znaleźć się na murawie. Dopiero w drugiej części wystartowali do ataku i przyniosło to efekty. Dwie bramki w ciągu dwóch minut strzelił Kylian Mbappe, doprowadzając tym sposobem do dodatkowego czasu gry. Na prowadzenie W trakcie dogrywki znowu wysunęła się Argentyna i kiedy zdawało się, że jest już po wszystkim, do akcji znowu wszedł Kylian Mbappe. Sędzia podyktował jedenastkę, a zawodnik Francji zmienił go na gola. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:3. Na piłkarskich fanów zebranych na stadionie czekały więc rzuty karne. Drużyna narodowa Argentyny okazała się skuteczniejsza w konkursie rzutów karnych. W taki sposób Leo Messi zdobył wszystkie puchary, jakie miał możliwość zdobyć w przeciągu kariery piłkarskiej. Narodowy zespół Francji zajmuje drugą lokatę, jednak na pewno za 4 lata znowu będzie walczyć o mistrzostwo świata z Kylianem Mbappe w swoich szeregach.