Powinno się wiedzieć, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub też nazywane jako mięśnie Kegla, to ogromnie ważna partia mięśni, która jest odpowiedzialna między innymi za utrzymanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Takowe mięśnie utrzymują też w odpowiedniej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Zatem właściwie każdy powinien w odpowiedni sposób przypilnować to, aby były one nie tylko mocne i sprawne, ale też nie były zbyt napięte. Nie da się również ukryć, że mięśnie dna naszej miednicy są odpowiedzialne za dobre utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu oraz określonych narządów w jamie brzusznej.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w kompetentny sposób staramy się realizować jak najbardziej pozytywne (jak to tylko możliwe) efekty fizjoterapeutyczne, oferować potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami ginekologicznymi, urologicznymi a także proktologicznymi. Przy tego rodzaju przeszkodach szczególnie ważny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej,, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy także warto zwrócić uwagę. Jest możliwość wykonywania ich zarówno na leżąco, na stojąco jak i na siedząco. Fakt odnoszący się do tego, że przerwa między skurczami powinna być szacunkowo tak samo długa jak skurcz, w czasie wykonywania kilku skurczów mięśni dna miednicy jest równie znaczący. Kiedy dojdziemy do efektywności, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy właściwie w każdej możliwej sytuacji, chociażby w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed komputerem. Ćwiczenia cykliczne zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. Jest to szczególnie ważne podczas ciąży.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz