Należy być poinformowanym, że jeżeli mowa o mięśniach dna miednicy, bądź też nazywane jako mięśnie Kegla, to bardzo istotna grupa mięśniowa, która jest odpowiedzialna między innymi za utrzymywanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Mięśnie te utrzymują również w odpowiedniej pozycji narządy znajdujące się w naszej miednicy. Oprócz tego, że powinny być one sprawne oraz mocne, każdy powinien przypilnować to, aby nie były za bardzo napięte. Mięśnie dna miednicy są odpowiedzialne za utrzymywanie moczu w ludzkim pęcherzu oraz innych poszczególnych narządów w brzusznej jamie, czego niewątpliwie nie da się ukryć.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w absolutnie profesjonalny sposób staramy się ziszczać możliwie jak najbardziej korzystne efekty fizjoterapeutyczne, oferować potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, klientom z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi a także urologicznymi. W tego typu problemach niezwykle istotny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Dodatkowo wskazane jest zwrócić szczególną uwagę na określone ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Na siedząco, na stojąco jak i na leżąco również istnieje możliwość ich wykonywania. Powinno się prowadzić kilka powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy takim sposobem, aby przerwa pomiędzy skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Gdy uzyskamy kunszt, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy praktycznie w każdej możliwej sytuacji, choćby wracając do domu autobusem bądź siedząc przed telewizorem. Regularne ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej a także wzmacniają mięśnie. Jest to szczególnie ważne w okresie ciąży.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz